Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Formule 1 si za poslední roky zvykla na minimum testů a jejich zákaz v sezóně. V Mugellu všichni dosáhli víceméně stejného pokroku, takže bylo zbytečné tam jezdit.
Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Už před testy v Mugellu minulý týden mnohé týmy zpochybňovaly jejich smysl a v Barceloně svůj názor potvrdily. "Osobně si myslím, že jsme se bez toho testu mohli obejít," řekl sportovní ředitel McLarenu Sam Michael. "Myslím, že je to jen zbytečně vynaložené velké množství energie a peněz v sezóně."

Ferrari, které hlasitě volá po větším množství testů, říká, že formule 1 musí mít stejně jako ostatní sporty možnost připravovat se na zápasy - závody. Podle McLarenu se ale během testů zlepší všichni, takže se na rozložení sil nic moc nezmění.

"McLaren tím testem samozřejmě hodně získal, ale ve formuli 1 je vše relativní, takže nakonec jsme jen utráceli peníze. Změnila se naše relativní pozice vůči Red Bullu, Ferrari, Mercedesu nebo ostatním, se kterými soupeříme? Nemyslím si to," uzavřel Michael.

Podobný názor má na uplynulé testy Red Bull. "Zjistili jsme, že jsou těstoviny v Itálii pořád nejlepší na světě, a to je asi vše," řekl šéfdesignér úřadujících mistrů Adrian Newey. "Souhlasím s tím, co řekl Sam."

"Z mého pohledu jedete testovat, protože ty testy jsou. Nic jsme se nenaučili... Relativně řečeno. Myslím, že Samův závěr je platný. Všichni jsme utratili peníze, ale hodnota testů v sezóně je pochybná."

Týmy si už zvykly vyvíjet své vozy pomocí simulačních nástrojů a výsledky své práce si zvládají ověřit v pátečních trénincích před Grand Prix.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
10:08 | Alonso a Webber vzpomínají na Twitteru: odkaz
17:15 | Vnitřnosti Formule E odkaz
16:34 | Ferrari jezdí na závody s 15 kamiony, které vezou 15 000 součástek a 35 tun materiálu. Nebo to tak aspoň bylo v Maďarsku. #AMuS

GP Belgie

Pátek 22. srpna 2014
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 23. srpna 2014
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 24. srpna 2014
Závod 14.00

Nejčtenější články

Statistický přehled první poloviny sezóny 2014

Statistický přehled první poloviny s…

Podívejte se na první polovinu sezóny (respektive na sezónu do letní přestávky) pohledem čísel a statistik.

18.  8.  2014 | | 20 N/A
Gurneyho klapka: jednoduchý vynález, který změnil nejen motorsport

Gurneyho klapka: jednoduchý vynález,…

O Gurneyho klapce se velmi často zmiňujeme zejména v článcích o nových dílech. Co to je, jak to funguje a jaká je historie tohoto jednoduchého ale přesto převratného vynálezu?

16.  8.  2014 | | 3 N/A
Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali motor, jaký chtěli

Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali …

Luca Marmorini byl nedávno vyhozen z Ferrari. Obecně se má za to, že je to kvůli letošní formě Ferrari a kvůli tomu, že motor Scuderie není dostatečně konkurenceschopný. Marmorini vedl v Maranellu oddělení motorů. Podle svých slov ale za nic nemůže.

15.  8.  2014 | | 29 N/A
Alonso: Nejsilnějším soupeřem byl Schumacher

Alonso: Nejsilnějším soupeřem byl Sc…

Fernando Alonso v sérii rozhovorů odpovídal na otázky Ferrari. Jaký byl jeho největší soupeř? Který z týmových kolegů mu dal nejvíce zabrat a má Alonso v kokpitu někdy strach?

18.  8.  2014 | | 42 N/A
Piero Ferrari: táta se obrací v hrobě

Piero Ferrari: táta se obrací v hrob…

Piero Ferrari se v rozhovoru s italským novinářem Leem Turrinim vyjádřil k některým tématům.

18.  8.  2014 | | 23 N/A