Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Formule 1 si za poslední roky zvykla na minimum testů a jejich zákaz v sezóně. V Mugellu všichni dosáhli víceméně stejného pokroku, takže bylo zbytečné tam jezdit.
Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Už před testy v Mugellu minulý týden mnohé týmy zpochybňovaly jejich smysl a v Barceloně svůj názor potvrdily. "Osobně si myslím, že jsme se bez toho testu mohli obejít," řekl sportovní ředitel McLarenu Sam Michael. "Myslím, že je to jen zbytečně vynaložené velké množství energie a peněz v sezóně."

Ferrari, které hlasitě volá po větším množství testů, říká, že formule 1 musí mít stejně jako ostatní sporty možnost připravovat se na zápasy - závody. Podle McLarenu se ale během testů zlepší všichni, takže se na rozložení sil nic moc nezmění.

"McLaren tím testem samozřejmě hodně získal, ale ve formuli 1 je vše relativní, takže nakonec jsme jen utráceli peníze. Změnila se naše relativní pozice vůči Red Bullu, Ferrari, Mercedesu nebo ostatním, se kterými soupeříme? Nemyslím si to," uzavřel Michael.

Podobný názor má na uplynulé testy Red Bull. "Zjistili jsme, že jsou těstoviny v Itálii pořád nejlepší na světě, a to je asi vše," řekl šéfdesignér úřadujících mistrů Adrian Newey. "Souhlasím s tím, co řekl Sam."

"Z mého pohledu jedete testovat, protože ty testy jsou. Nic jsme se nenaučili... Relativně řečeno. Myslím, že Samův závěr je platný. Všichni jsme utratili peníze, ale hodnota testů v sezóně je pochybná."

Týmy si už zvykly vyvíjet své vozy pomocí simulačních nástrojů a výsledky své práce si zvládají ověřit v pátečních trénincích před Grand Prix.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
PARTNER WEBU

20:51 | Užasný souboj v GP2 před čtyřmi lety v Silverstone... odkaz #ForzaJules
16:39 | Podle BBC existuje podezření, že Alonso využil v kvalifikaci jednu pneumatiku, určenou pro Buttona. Pokud je to tak, bude vyloučen z kvaldy
13:41 | Alonsův vůz na tom není dobře, účast v kvalifikaci nejistá... odkaz

GP Velké Británie

Pátek 3. července 2015
1. trénink: Rosberg
2. trénink: Rosberg
Sobota 4. července 2015
3. trénink: Hamilton
Kvalifikace: Hamilton
Neděle 5. července 2015
Závod 14.00

Nejčtenější články

Britskou kvalifikaci vyhrál Hamilton, FIA mazala časy

Britskou kvalifikaci vyhrál Hamilton…

Kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie 2015 vyhrál Lewis Hamilton před Nicem Rosbergem a Felipem Massou. Jezdci měli problém se stewardy, kteří jim mazali časy za nedodržení limitů tratě v deváté zatáčce.

včera | | 311 N/A
Nejrychlejší čas zajel v prvním tréninku i přes problémy Rosberg

Nejrychlejší čas zajel v prvním trén…

Nejrychlejší čas zajel v prvním tréninku Nico Rosberg a to i přesto, že ho o většinu tréninku připravil problém s převodovkou. Druhý skončil Hamilton a třetí Max Verstappen.

3.  7.  2015 | | 90 N/A
Mark Webber prozradil, jak se zhroutil jeho vztah s Vettelem

Mark Webber prozradil, jak se zhrout…

Vztah mezi Markem Webberem a Sebastianem Vettelem nebyl u Red Bullu vůbec jednoduchý a prošel několika kritickými fázemi – ať už kolizí během GP Turecka nebo slavnou aférou Multi-21.

29.  6.  2015 | | 37 N/A
Fotogalerie: Helmy letošních jezdců

Fotogalerie: Helmy letošních jezdců

Podívejte se na galerii letošních helem. FIA omezila změny designu helem, takže jezdci by měli mít stejný design po celou sezónu.

18.  3.  2015 | | 36 N/A
Prohlášení týmů po pátku v Británii: Rosberg zatím kraluje

Prohlášení týmů po pátku v Británii:…

Přinášíme reakce některých jezdců na páteční tréninky ve Velké Británii.

3.  7.  2015 | | 2 N/A