Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Formule 1 si za poslední roky zvykla na minimum testů a jejich zákaz v sezóně. V Mugellu všichni dosáhli víceméně stejného pokroku, takže bylo zbytečné tam jezdit.
Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Už před testy v Mugellu minulý týden mnohé týmy zpochybňovaly jejich smysl a v Barceloně svůj názor potvrdily. "Osobně si myslím, že jsme se bez toho testu mohli obejít," řekl sportovní ředitel McLarenu Sam Michael. "Myslím, že je to jen zbytečně vynaložené velké množství energie a peněz v sezóně."

Ferrari, které hlasitě volá po větším množství testů, říká, že formule 1 musí mít stejně jako ostatní sporty možnost připravovat se na zápasy - závody. Podle McLarenu se ale během testů zlepší všichni, takže se na rozložení sil nic moc nezmění.

"McLaren tím testem samozřejmě hodně získal, ale ve formuli 1 je vše relativní, takže nakonec jsme jen utráceli peníze. Změnila se naše relativní pozice vůči Red Bullu, Ferrari, Mercedesu nebo ostatním, se kterými soupeříme? Nemyslím si to," uzavřel Michael.

Podobný názor má na uplynulé testy Red Bull. "Zjistili jsme, že jsou těstoviny v Itálii pořád nejlepší na světě, a to je asi vše," řekl šéfdesignér úřadujících mistrů Adrian Newey. "Souhlasím s tím, co řekl Sam."

"Z mého pohledu jedete testovat, protože ty testy jsou. Nic jsme se nenaučili... Relativně řečeno. Myslím, že Samův závěr je platný. Všichni jsme utratili peníze, ale hodnota testů v sezóně je pochybná."

Týmy si už zvykly vyvíjet své vozy pomocí simulačních nástrojů a výsledky své práce si zvládají ověřit v pátečních trénincích před Grand Prix.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
PARTNER WEBU

17:26 | The points table as it would've been with the 2015 results without mercedes. Using @f1fanatic_co_uk points converter odkaz
16:03 | Charlie Whiting je spokojen s přípravami okruhu v Baku, kde se pojede příští rok (via Autosport)
10:52 | Good morning Monza…! #ItalianGP #GPItalia #ForzaF1 odkaz
31. srpna | Pirelli dokončilo vyšetřování defektu Vettela ve Spa. Závěry představí v Monze...

GP Itálie

Pátek 4. září 2015
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 5. září 2015
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 6. září 2015
Závod 14.00

Nejčtenější články

Technika ve Spa: novinky Mercedesu, McLarenu nebo Ferrari

Technika ve Spa: novinky Mercedesu, …

Jaké novinky a díly nasadily týmy na rychlém okruhu ve Spa? Podívejte se na tradiční technickou zprávu z Grand Prix formule 1.

30.  8.  2015 |
Fotogalerie: Helmy letošních jezdců

Fotogalerie: Helmy letošních jezdců

Podívejte se na galerii letošních helem. FIA omezila změny designu helem, takže jezdci by měli mít stejný design po celou sezónu.

18.  3.  2015 | | 36 N/A
Webber: Seb má stoprocentní pravdu

Webber: Seb má stoprocentní pravdu

Mark Webber je na straně svého bývalého týmového kolegy, pokud jde o kritiku na adresu Pirelli po defektu pneumatiky ve Spa.

28.  8.  2015 | | 16 N/A
Video: Jak by mohla vypadat ochrana kokpitu

Video: Jak by mohla vypadat ochrana …

Už nějaký ten čas probíhá diskuse o uzavřených kokpitech. Tohle je jedna z možností.

27.  8.  2015 | | 18 N/A
Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Renault a Prost prý kupují Lotus, ho…

Podle Autosportu, což je jistě důvěryhodný zdroj, se Renault a Lotus už fakticky dohodli na prodeji. Renault se tak vrací na místo činu do Enstone, kde slavil nejvyšší úspěchy naposledy v letech 2005 a 2006.

28.  8.  2015 | | 58 N/A