Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Formule 1 si za poslední roky zvykla na minimum testů a jejich zákaz v sezóně. V Mugellu všichni dosáhli víceméně stejného pokroku, takže bylo zbytečné tam jezdit.
Testy v sezóně jsou vyhozené peníze, říkají McLaren a Red Bull

Už před testy v Mugellu minulý týden mnohé týmy zpochybňovaly jejich smysl a v Barceloně svůj názor potvrdily. "Osobně si myslím, že jsme se bez toho testu mohli obejít," řekl sportovní ředitel McLarenu Sam Michael. "Myslím, že je to jen zbytečně vynaložené velké množství energie a peněz v sezóně."

Ferrari, které hlasitě volá po větším množství testů, říká, že formule 1 musí mít stejně jako ostatní sporty možnost připravovat se na zápasy - závody. Podle McLarenu se ale během testů zlepší všichni, takže se na rozložení sil nic moc nezmění.

"McLaren tím testem samozřejmě hodně získal, ale ve formuli 1 je vše relativní, takže nakonec jsme jen utráceli peníze. Změnila se naše relativní pozice vůči Red Bullu, Ferrari, Mercedesu nebo ostatním, se kterými soupeříme? Nemyslím si to," uzavřel Michael.

Podobný názor má na uplynulé testy Red Bull. "Zjistili jsme, že jsou těstoviny v Itálii pořád nejlepší na světě, a to je asi vše," řekl šéfdesignér úřadujících mistrů Adrian Newey. "Souhlasím s tím, co řekl Sam."

"Z mého pohledu jedete testovat, protože ty testy jsou. Nic jsme se nenaučili... Relativně řečeno. Myslím, že Samův závěr je platný. Všichni jsme utratili peníze, ale hodnota testů v sezóně je pochybná."

Týmy si už zvykly vyvíjet své vozy pomocí simulačních nástrojů a výsledky své práce si zvládají ověřit v pátečních trénincích před Grand Prix.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
31. srpna | Narozeniny dnes slaví Luca di Montezemolo (*1947)
30. srpna | Rosbergům trest? :) odkaz
29. srpna | Verstappen ve voze formule 1 odkaz

GP Itálie

Pátek 5. září 2014
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 6. září 2014
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 7. září 2014
Závod 14.00

Nejčtenější články

Technika ve Spa: upravené výfuky Ferrari i diety monopostů

Technika ve Spa: upravené výfuky Fer…

Týmy přivezly do Spa řadu nových dílů i úprav, které souvisí se samotným okruhem. Přečtěte si mimo jiné o novém nose Caterhamu, výfukovém systému Ferrari nebo zrychlení, kterého letos dosáhl Mercedes díky snížení hmotnosti.

27.  8.  2014 | | 8 N/A
Prohlášení jezdců Mercedesu

Prohlášení jezdců Mercedesu

Také jezdci Mercedesu vydali po schůzce s vedením svá prohlášení

29.  8.  2014 | | 38 N/A
Hamilton a Mercedes pozastavili rozhovory o nové smlouvě

Hamilton a Mercedes pozastavili rozh…

Není to tak dávno, co Nico Rosberg podepsal s Mercedesem novou smlouvu. Hamilton už tehdy avizoval, že on sám s prodloužením nespěchá, protože na rozdíl od Rosberga jeho smlouva končí až na konci příštího roku.

28.  8.  2014 | | 41 N/A
Mercedes nechá jezdce závod i nadále, Rosberg dostal přes prsty

Mercedes nechá jezdce závod i nadále…

Mercedes si dnes pozval oba své jezdce, aby s nimi probral situaci ve Spa a rozhodl o dalším postupu.

29.  8.  2014 | | 44 N/A
Webber: Mercedes dnes není tým

Webber: Mercedes dnes není tým

Mark Webber zná Nica Rosberga, jezdil s ním ve Williamsu a také ví, co to je kolidovat s týmovým kolegou. Kdo by si nepamatoval na Turecko 2010? Jak vidí Mark Webber současnou situaci u Mercedesu?

28.  8.  2014 | | 126 N/A